Aleksandrów Łódzki, Poznań, Szczecin, Płock, Olsztyn, Katowice – w większości miast w Polsce w sobotni wieczór 17 grudnia ludzie gromadzili się na znak protestu wobec planów PiS zmierzających do ograniczenia wolności mediów.’… można przeczytać w Biuletynie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim (swoją drogą trochę mało nam już tych miast w Polsce zostało, jeśli ich większość to liczba 6).

Hipokryzja to pojęcie, które doskonale oddaje to co myślę o retoryce prowadzonej w ten sposób.
Burmistrz Jacek Lipiński, Radni, przedstawiciele Urzędu oraz Komitetu Obrony Demokracji #KOD uczą nas, czym są wolne media używając do tego publicznych środków dzięki swojej legitymacji demokratycznej władzy. Przekonują nas o swojej walce o normalność wykorzystując w tym celu nienormalne środki jakim jest wydawanie i dystrybuowanie treści politycznych z budżetu Gminy.
Walczymy o normalność i do tej pory będziemy walczyli, aż tej normalności nie przywrócimy – podsumowuje Piotr Kośla‚ (szef aleksandrowskiego Komitetu Obrony Demokracji i koordynator regionalny KOD w województwie łódzkim).

Tak wygląda nasz lokalny Realpolityk, bo nie mogę uwierzyć, aby to była zwykła głupota.
Przedstawicieli KOD, którzy to czytają zachęcam jednocześnie to zajęcia stanowiska względem działalności ‚medialnej’ prowadzonej i nadzorowanej przez demokratycznie wybranych przedstawicieli naszej gminy.
Zatroskany Witek
#wolnemedia Aleksandrów Łódzki

PS. Hipokryzja radnego Pierlejewskiego to nasz artykuł ze stycznia 2016, który dokładniej opisuje tematykę mediów urzędowych i obłudy radnego. Radny Pierlejewski to ta sama osoba, która na powyższej grafice stoi w centralnym miejscu z kartką DEMOKRACJA.

Dane źródłowe: Biuletyn 40 i cztery z 23 grudnia 2016